Балі

Балі — острів в морі Балі. Належить Індонезії, розташований на схід від острова Ява, один із групи Зондських островів


Клімат

Клімат на Балі екваторіально-мусонний, замість звичного поділу на 4 сезони тут розрізняють лише два: сухий і вологий, найбільша кількість опадів випадає в січні-лютому. У деяких районах Балі різниця між ними майже непомітна. У період вологого сезону опади випадають локально, як правило, вночі у вигляді короткочасних грозових злив. Середньорічні температури незначно коливаються навколо позначки 26 °C. У низинах і курортних зонах тепло і вдень, і вночі; у горах досить прохолодні ночі, і в цілому свіжіше, ніж на решті території. Температура води в океані 26-28 °C


Історія

Індуїстська культура острова Балі бере свій початок з VII століття; Нідерланди отримали контроль над островом у 1908 році внаслідок військової інтервенції.


Населення

Станом на 2014 рік на острові мешкало 4 225 384 особи. З початку XXI століття населення острова збільшилася більш як на мільйон чоловік. Балі — це індуїстське суспільство, яке проживає на території мусульманської країни і постійно контактує з іноземцями. Все це лише підігріває інтерес до місцевих звичаїв. Самі балійці вельми пишаються своїми традиціями і зазвичай суворо слідують кодексу поведінки. Туристам при відвідуванні острова слід це приймати як належне і пристосовуватися до місцевих звичаїв.


Міста:


Релігія

Більшість балійців сповідує місцевий різновид індуїзму, який називається «Агама Хінду Дхарма». 13,3 % населення — мусульмани. Вони проживають, в основному, в Денпасарі, Сингараджі та невеликих прибережних містечках. Ці цифри не включають «тимчасових» мігрантів з інших частин Індонезії. Християн і буддистів мало — це китайці, корінне населення, а також іноземці, що проживають на острові.
Індуїзм на Балі — сплав тубільних вірувань, буддизму та вчення Шиви, який прийшов з Індії. Буддизм в формі махаяни, яка поширена в Китаї, на Тибеті, в Кореї та Японії. Буддійські брахмани зосереджені в районі Карангасема. Агама Хінду Дхарма — це змінене вчення, яке називалося раніше «Агама Тирта» — релігія освяченої води, суміш шиваїзму та буддизму, що прийшли з Яви. В її основі теологічні уявлення філософії індуїзму, обставлені культовими церемоніями, що йдуть корінням в язичницькі вірування тубільців. Язичництво особливо помітно в культі природних явищ та поклонінні предкам. Природа розглядається як вища сила, і кожна з її складових має своїх духів або духа, який може бути матеріалізований у вівтарі або задобрений подарунками у вигляді сільськогосподарських продуктів.
Крім того, величезну роль в релігійних віруваннях балійців грають гори як притулок богів та предків. Балійці думають і діють, орієнтуючись на гори, притулок богів. Вони не починають роботу, не порадившись з жерцем, щоб дізнатися, чи сприятливий цей день і цей час, і як в цей момент співвідносяться сили богів і демонів у космічному колесі часу. Будуючи будинок, вони слідують раз і назавжди встановленими правилами, де повинен розташовуватися храм, житлові кімнати, кухня і вхід. Релігія Балі відома у всьому світі своїми магічними ритуалами. Ці ритуали і підношення слідують один за одним і покликані зберегти гармонію між світом людей і світом богів
Всього на Балі близько 20 тис. храмів.


Визначні пам'ятки: